Bal Jesieni

Bal Jesieni w Integracyjnym Punkcie Przedszkolnym „Pasikonik”

W sobotę 24X2015r. w Integracyjnym Punkcie Przedszkolnym „Pasikonik” odbyła się wyjątkowa uroczystość, która miała na celu integrację ze środowiskiem lokalnym i dlatego zostały na nią zaproszone dzieci, które nie uczęszczają do naszego przedszkola.

W kolorowej, pełnej jesiennych akcentów scenerii sali przedszkolnej dzieci poznały gospodarza przedszkola, czyli Pasikonika i ciepło powitały Panią Jesień. Zabawa rozpoczęła się tanecznym korowodem przy dźwiękach melodii Z. Wodeckiego: „Dziś na bal zapraszam Was w zielony las…”.W trakcie balu dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie i wytrwale ćwiczyły podskoki z Pasikonikiem. Kiedy zostały zaczarowane przez Panią Jesień nauczyły się poruszać jak leśne zwierzątka. Wiele radości dostarczyły maluszkom różnorodne konkursy, w których każdy z nich otrzymał nagrodę. Rodzice także mogli wykazać się sprytem, precyzją lub wytrwałością, gdyż dla nich również przygotowane zostały konkursy. Wspólnie z rodzicami i opiekunami dzieci uczyły się nowych tańców, takich jak „A ram sam sam” czy „Chocolate”. Zmęczeni, ale rozbawieni chętnie odpoczywali przy poczęstunku, który osobiście przygotowały panie przedszkolanki. Zabawa trwała w najlepsze, ale przyszła pora zakończyć bal. Uśmiechy na twarzach i czułe pożegnania świadczyły o udanej zabawie.

Dziękujemy naszym małym gościom i ich rodzicom za miłe chwile i zapraszamy do nas ponownie, być może już po to, aby zasilić szeregi przedszkola”

Opracowanie: Izabela Świgoń

 

IMG_2862 (1) IMG_2887 IMG_3090 IMG_3075 IMG_3016 IMG_3014IMG_2972 IMG_2925 IMG_2887 IMG_2881 IMG_2862 (1) IMG_3087-001